Piątek 22 Marzec 22:47:25

Aktualności:

UWAGA! Przy rejestracji obowiązują loginy imienne, złożone z imienia i nazwiska. Zgłoszenia z loginami w formie nicków będą odrzucane.


Fahrzeugschein Ackerschlepper

Zaczęty przez Jan Kustrzeba, Środa 17 Październik 11:36:00

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do dołu

Jan Kustrzeba

Witam Szanowne Koleżeństwo!  Tłumaczę dokumenty ( Brief ) na Ackerschlepper Renault. W punkcie 33 zapisano: kl.Länge, kl.Breite, kl. Höhe. Może chodzi o "kleinste Länge, Breite, Höhe"? Nie mam innego pomysłu na ten skrót w tym kontekście. Typ ciągnika jest H4122, więc nie KL.  Za Wasze rady z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jarosław Kucharczyk

A może "klassifizierte Breite"?
tłumacz przysięgły języka niemieckiego
http://www.tlumacz-strzelce.pl
e-mail: [email protected]
tel. 601 84 82 25

Jan Kustrzeba

Bardzo dziękuję za pomoc. Te dane z punktu 13 dokumentu ( Länge, Breite, Höhe ) są wyższe niż te cytowane w punkcie 33 i opatrzone skrótem kl. Dlatego myślałem, że może 'kleinste', ale bez przekonania.  Pozdrawiam. 

Szymon Siek

mysle ze raczej kleinste bedzie lepszym rozwiazaniem. Przy ciagnikach sie to pojawia.
tłumacz przysięgły języka niemieckiego
ul. Włodarzewska 87a/36, 02-393 Warszawa
www.siek.com.pl, [email protected]
tel. 887 513311

Danuta Zatorska

Pojawia się prawdopodobnie dlatego, że niektóre ciągniki (także ciągniki Renault) mają przestawne felgi - takie rozwiązanie umożliwia zmianę rozstawu kół (a tym samym szerokości całej maszyny). "kl. Breite" może w takim przypadku oznaczać najmniejszą możliwą szerokość ciągnika. Jeśli chodzi o pozostałe gabaryty (Höhe, Länge) to wysokość zależy od dodatkowego wyposażenia (w niewielkim stopniu także od zastosowanego ogumienia i ciśnienia w oponach; ciśnienie w oponach - w zależności od warunków pracy - też można zmieniać), całkowita długość ciągnika - od zastosowanego wyposażenia.

Jeśli to jest ciągnik Renault i "typ H4122", to może to być np. Ares 640 H4122.

http://www.tractoretroarchives.fr/renault_ng.htm


Ares 640 (produkowany w latach 1997-2001) może mieć przestawne felgi - widać to wyraźnie na zdjęciach, które są dostępne w sieci.
Danuta Zatorska
Tłumacz przysięgły języka niemieckiego w Krakowie
+48 603 664 635
[email protected]

Do góry